צור קשר

אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


  אודות

  ניסיון בתחום

  מקצועיות

  יחס אישי

  הקדמה

  “רוח ים” מהווה אלטרנטיבה לאשפוז פסיכיאטרי כמסגרת אשר מטרתה לענות לצרכיהם של אנשים הנמצאים במשבר נפשי חריף, או כל משבר אקוטי אשר הפר את האיזון בחייהם.

  כחלופה לבית חולים פסיכיאטרי וכחלופה להתמודדות יומיומית עם המשבר מחוץ למסגרת המגינה ומאפשרת להתנתק ולקבל את המענה הנדרש, הנמצא מחוץ לכותלי בתי החולים, נועד לספק אפשרות נוספת לאשפוז פסיכיאטרי על כל המשתמע מכך.

  אשפוז פסיכיאטרי מלווה בתחושות קשות למטופל ולמשפחתו הקרובה הנאלצים להתמודד עם המשבר עצמו ובמקביל עם סטיגמה עצמית קשה, תחושות בושה, אשמה ועוד.

  התמודדות זו הנלווית למשבר עצמו עשויה להקשות על המטופל ואף לעכב את ההתקדמות הטיפולית.

  “רוח ים” בית מאזן המיועד לאנשים במשבר נפשי ראשון או חוזר, שזקוקים לאשפוז, אך מעוניינים ומתאימים לקבל טיפול במסגרת בית קהילתי. הטיפול בבית מבוסס על ראיה  הוליסטית ומודל קהילתי חברתי ומאפשר לאדם התבוננות במשבר כבצומת דרכים לצמיחה והעצמה.

  הצוות הטיפולי:

  צוות הבית משלב צוות רב מקצועי מיומן הכולל: פסיכיאטרים, עו”ס, אחות מוסמכת, מטפלים אלטרנטיביים ומדרכים/מלוים בעלי ידע מניסיון.

  אוכלוסיית היעד:

  אוכלוסייה בוגרת מעל גיל 18.

  גברים ונשים כאחד, החווים אירוע משבר חריף.

  אלו אשר עקב מצבם הרגשי לא יכולים להישאר במסגרת מגוריהם וזקוקים למענה טיפולי אינטנסיבי, ובהינתן מענה טיפולי בבית המאזן הממוקם בתוך הקהילה, ימנע הצורך
  באשפוזם.

  התוכנית הטיפולית:

  אנו ב"רוח ים" מאמינים כי הצלחה טיפולית טמונה בראיית המטופל כאדם. אדם הנמצא במשבר נפשי אקוטי בו הוא חש חסר אונים לגייס בכוחות עצמו משאבים נפשיים כדי להיחלץ מהשבר הנפשי העמוק בו הוא שרוי.

  מטרתנו לאפשר למטופל להאמין כי יש ביכולתו להיחלץ מהשבר הנפשי ולסייע לו להתאזן, לאסוף כוחות ולהתארגן להמשך טיפול ושיקום בקהילה.

  "רוח ים" מציעה מודל טיפולי הוליסטי-כוללני, על חוף הים, בסביבה רגועה ושלווה, טיפול אינטימי, וצוות רב מקצועי. כל אלו מאפשרים יחס אישי ובניית תכנית טיפולית על פי צרכיו האישיים של המטופל.

  המטופל ומשפחתו מקבלים התערבות ראשונית במשבר כל אחד לפי צרכיו, כלים להתמודדות וניהול המשבר וכן ליווי למיצוי זכויות והכנה לשיקום.

  התוכנית הטיפולית כוללת:

  1. טיפול פסיכיאטרי.
  2. טיפול פסיכוסוציאלי.
  3. טיפול תרופתי.
  4. טיפול רגשי הוליסטי.

  תוכנית הטיפול נבנית ומנוהלת על-ידי הפסיכיאטר.

  הטיפול כולל: אינטייק קבלה, הערכות טיפוליות רציפות לאורך השהות, ליווי ומעקב טיפולי, מענה בחירום, טיפול תרופתי (לפי הצורך) והתייחסות למורכבות הרפואית (ככל שקיימת כזאת).

  התהליך כולו נעשה תוך חשיבה והתאמה ליום שאחרי. מתחילת שהייתו של המטופל, יגויסו גורמי תמך בקהילה לתכנון וחשיבה, כדי לתווך יציאה מהבית המאזן להמשך טיפול ושיקום בקהילה. מטרתנו היא לאפשר למטופל לחזור לקהילה ממנו הגיע באופן מיטבי תוך השתלבות מקסימלית ומיצוי יכולותיו.

  מטופלים ממליצים

  הילה

  הגעתי למצב שלא ידעתי למי לפנות , מצאתי את רוח ים בחיפוש באינטרנט , עזרו לי מאוד, יחס אישי וליווי מקצועי

  אלעד

  פניתי אליהם ועזרו לי מאוד, תודה רבה לרוח ים

  אלמוג

  הגעתי לבית רוח ים במצב נפשי לא פשוט, הצוות קיבל אותי בידיים פתוחות והתאים לי טיפול שעזר לי תוך חודש לעמוד חזרה על הרגליים. רציתי להגיד תודה רבה!!
  קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים
  ×

  שיחת ווטסאפ

  דילוג לתוכן