050-5923086

צור קשר

אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון

  טיפול בPTSD

  טיפול בPTSD שמשמעותו הוא הפרעה פוסט טראומטית נעשה על פי אבחון מקצועית של פסיכיאטר מנוסה. פוסט טראומה תוקפת אנשים בעקבות אירוע הקשור בסכנת מוות או פציעה של הנפגע או של אנשים קרובים לו ועוד. הטיפולים הינם מורכבים ויכולים להיות במסלולים משולבים. צוות מטפלים מיומן בפיקוח פסיכיאטר מטפל בכל נפגע ומנסה להביא להחלמתו המלאה. בצוות "רוח ים – בית מאזן" ניתן למצוא מומחים לנושא וכדאי לפנות אליהם.

  טיפול בPTSD – מקיף ומקצועי

  טיפול בPTSD נדרש במקרים בהם הנפגע חווה דיכאון וחרדות עקב אירועים שונים שחלקם מהעבר. למרבית האנשים הטראומות אינן חוזרות אבל כ20%  מהאוכלוסייה תסבול מבעיות אלו. הפגיעות הן בדרגות שונות ועל פי האבחון תוכן תכנית טיפול. התסמינים הינם מגוונים ובין היתר: סיוטים, חוויה מחדש של האירוע הקשה על ידי פלאשבקים, קשיי ריכוז, עצבנות, מתיחות, בעיות שינה, אובדן עניין והנאה מפעילות ועוד. ניתן לטפל במגוון דרכים ובעיקר בטיפול פסיכיאטרי, קוגניטיבי התנהגותי, פסיכו סוציולוגי, רגשי הוליסטי וכדומה. טיפול תרופתי ניתן רק לתסמינים וההפרעות הנלוות אליה כמו דיכאון וחרדה. ניתן, כמובן, לשלב בין מסלולי טיפול אלו לקבלת תוצאות מיטביות. הרצון הוא לבטל את ההתניה שבין הזיכרון של האירוע לחרדה שהוא מעורר וכרוך בחשיפה לאירוע הטראומטי. הרצון הוא לסייע לנפגע לגייס כוחות פנימיים המצויים בו להתגברות על המשבר. הצוות נעזר בבני משפחה ובנציגי קהילה לתמיכה נפשית ולוגיסטית.

  צוות רב תחומי

  הצוות כולל, כמובן, את הפסיכיאטר המכין את התוכנית, מטפל אישית ומנחה את עובדיו. בנוסף אליו, ניתן למצוא אחיות, עובדים סוציאליים, מטפלים אלטרנטיביים, מדריכים ומלווים שונים. כל אחד ישפיע בתחומו ויתרום למאמץ הבין צוותי. נפגעים בדרגות מורכבות אשר אינם יכולים לגור בביתם יקבלו מקום לינה בהוסטל המספק שירותים מקיפים. הוסטל בקרבה לים משפיע לטובה על נפש המטופלים.

  שירות מקצועי

  מומלץ לקבל שירות מצוות "רוח ים – בית מאזן" הכוללים מומחים אשר למדו את המקצוע במוסדות מובילים. הם השתלמו והתמחו רבות בתחום ורכשו ניסיון מצטבר ועשיר המגיע מטיפולים מורכבים ומוצלחים בנפגעי פוסט טראומה.  הם יכולים לתרום מכישוריהם לכל נפגע כדי להחזירו לשגרת חיים מבורכת.

  טיפול בפוסט טראומה emdr 

  טיפול בפוסט טראומה emdr 

  טיפול בפוסט טראומה emdr נועד לסיטואציות מורכבות בהן חווה הנפגע אירוע כואב מהעבר או ההווה. הדבר יכול להיות טראומה של פגיעה פיזית או נפשית בו או באדם היקר לו. פגיעות אלו, ואחרות דומות, עלולות לייצור תסמונת דחק פוסט טראומטית (PTSD)  אשר עלולה לשבש קשות את החיים ולהפריע לתפקוד היום יומי. תהליך הריפוי מתחיל באבחון של פסיכיאטר מנוסה וממשיך בהכנת תכנית טיפול המותאמת לכל אחד ספציפית. צוות "רוח ים – בית מאזן" שיקום בקהילה מתמחה בנושא וכדאי לקבל ממנו מידע ויעוץ מקיף.

  טיפול בפוסט טראומה emdr – על ידי מומחים

  טיפול בפוסט טראומה emdr יכול לסייע במקרים בהם אירוע קשה מהעבר אינו נעלם וגורם לחרדות, דיכאונות ובעיות נפשיות אחרות. התסמינים המתגלים הם דכדוך, חוסר שקט נפשי, פחד בנסיבות מסוימות, הימנעות מביצוע פעולות מסוימות שחלקן אף היו אהובות בעבר ועוד. הוא נועד למנוע/למזער תגובות של בריחה, תקיפה, קיפאון ואחרות המאפיינות מצבים כאלו. מהות הטיפול הינו רגשי קוגניטיבי כאשר הרצון הוא לפתח מנגנוני הגנה מועילים לחוויות העבר. הטיפול נעשה באמצעות גירוי שני אזורים במוח. האחד הוא האונה הימנית האחראית על החלק הרגשי, והשני הוא האונה השמאלית האחראית על הצד הקוגניטיבי. הגירויים נעשים באמצעות תנועות עיניים, צלילים, מגע וכדומה. תנועות עיניים מהוות חלק חיוני בטיפול והתורה מבוססת במידה רבה עליהן. הן מגורות מאוד במהלך EMDR ומהוות מנגנון טבעי המזרז את הטיפול לאחר הטראומה הנפשית.

  טיפולים מורכבים

  טיפולים לאחר פוסט טראומה נחשבים למורכבים וממושכים. ניתן לקיים סדרת פגישות הנקבעות על פי לוח זמנים מסודר ובמסגרתן מגיע הלקוח לקליניקה. פגועי נפש קשים יכולים, לחילופין, לגור בהוסטל מותאם ושם לקבל טיפולים אינטנסיביים יותר. הוסטל הממוקם בקרבה לים נחשב לנוח יותר בזכות ההשפעה המרגיעה שלו.

  חברה מקצועית

  בצוות "רוח ים – בית מאזן" שיקום בקהילה עובדים מומחים אשר רכשו הכשרתם במוסדות לימוד מובילים. הם השתלמו והתמחו בהם במרוצת השנים. הניסיון שלהם הצטבר עקב טיפולים מורכבים ומוצלחים בנפגעי טראומות ונפש שהגיעו בנסיבות שונות. הם יטפלו בכל נזקק באופן אישי.

  טיפול בהלומי קרב 

  טיפול בהלומי קרב 

  טיפול בהלומי קרב נועד לטפל בכל מי שחווה טראומות מסוגים שונים בעת אירועים מלחמתיים, בקרבות ובאחרים דומים. הלום קרב סובל מהפרעת דחק פוסט טראומטית אשר מתעוררת לאחר זמן וכאשר הוא כבר חזר לשגרת חייו. תהליך הטיפול מתחיל באבחון הנעשה על ידי פסיכיאטר מנוסה. הוא אף מכין תכנית טיפול המותאמת ספציפית לסיטואציה בו המאובחן נמצא ולצרכיו. צוות "רוח ים – בית מאזן" שיקום בקהילה מתמחה בתחום הנ"ל ובפגיעות נפש אחרות וכדאי לקבל מהם ייעוץ ומידע.

  טיפול בהלומי קרב – להפחתת/ביטול תסמינים קיימים

  התסמינים לבעיה נפשית זאת הינם מחשבות שאינן מניחות חוזרות שוב ושוב, חלומות בהקיץ, סיוטי לילה ועוד. כל אלו גורמים לירידה חזקה בתפקוד, לכך שהסובל נמנע לבצע כל דבר שעלול לעורר את הזיכרונות, להתרחקות מחברים לקרב, להימנעות מרעשים וממראות מסוימים ועוד. בעת אירוע חרדתי כזה ניתן לראות תגובות של הזעה, דופק מהיר, רעידות, עלייה בלחץ דם ועוד. טיפול בהלומי קרב מתבצע בעיקר בטכניקות קוגנטיביות התנהגותיות. הרעיון בגישה הנ"ל הוא להוביל את המטופל בסביבה בטוחה ומוגנת אשר במסגרתה הוא ישחזר הלוך וחזור את האירועים שהובילו לטראומה הפרטית שלו. כך, היא תפסיק לעורר את כל מנגנוני החרדה וההימנעות. 

  צוות רב תחומי

  לצד הפסיכיאטר המוביל את תהליך הטיפול ותחת פיקוחו עומד צוות מגוון הכולל אחיות, עובדים סוציאליים, מדריכים ומלווים. כל אחד יתרום למאמץ המשותף. פגועים קשה יכולים ללון ולהתאשפז לתקופות קצובות בהוסטל המותאם לכך. הוסטל המצוי בקרבה לים הוא בעל אווירה נינוחה בגלל ההשפעה  המרגיעה שיש לים על נפש האדם. הצוות נעזר בבני משפחה התומכים רגשית ונפשית, בנציגי קהילה לסיוע לוגיסטי ועוד. המטרה היא, כמובן, החזרת הנפגע לתפקוד שוטף ולשגרת חיים נורמאלית בחיק משפחתו.

  חברה בעלת מוניטין

  צוות "רוח ים – בית מאזן" שיקום בקהילה הינו בעל מוניטין רב המגיע מעשרות שירותים להלומי קרבות ולפגועי נפש אחרים. המומחים הפועלים קבלו הכשרתם מלימודים במוסדות לימודים נחשבים ורכשו ניסיון עשיר ומצטבר בתחום. הם ישמחו להעמיד את כל אלו ואת כישוריהם לטובת כל נזקק. כך יתרמו לאיכות חייו ואיכות חיי משפחתו הקרובה.

  למען השקט הנפשי שלכם

  השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון

   מטופלים ממליצים

   הילה

   הגעתי למצב שלא ידעתי למי לפנות , מצאתי את רוח ים בחיפוש באינטרנט , עזרו לי מאוד, יחס אישי וליווי מקצועי

   אלעד

   פניתי אליהם ועזרו לי מאוד, תודה רבה לרוח ים
   קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים