צור קשר

אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


  טיפול בחרדה ודיכאון

  טיפול בחרדה ודיכאון עבור אלו הסובלים מהבעיות הללו הינו אחד הנפוצים ביותר בתחום. אנשים אשר סובלים מדיכאון חווים, לעיתים רבות, גם חרדות המגיעות בנסיבות שונות. הטיפול הינו מורכב ונעשה על ידי בעלי מקצוע שונים המתמחים בנושא. כל טיפול מותאם ספציפית בהתאם לצורך ולמצב. צוות "רוח ים – בית מאזן" שיקום בקהילה מטפל באנשים פגועים נפשית וכדאי לפנות אליהם לייעוץ ומתן שירות.

  טיפול בחרדה ודיכאון בשיטות שונות

  טיפול בחרדה ודיכאון מיועד למי שסובל בפעם הראשונה או מבעיות מהסוג הנ"ל או אשר חוזרות אליו בסבב נוסף. דיכאון נוצר בסיטואציות שונות עקב אובדן של איש יקר שנפטר, מצב כלכלי קשה, מערכות יחסים קשות במשפחה או בעבודה ועוד. הביטויים הינם רגשיים וגופניים ומתבטאים בעצבות, דכדוך, אי שקט, תסכול, חוסר עניין מפעילות שבעבר הייתה נעימה, חוסר הנאה מהחיים, הפרעות שינה ותיאבון, רגזנות – אפילו על דברים קטנים, שינוי בחשק המיני, קשיי ריכוז, עייפות, מחשבות על מוות, חוסר רצון לקבל החלטות ועוד. התסמינים משתנים אצל כל אחד ואחד ושונים גם בין גברים ונשים. הסיבות לכך הם תורשה, נוירולוגיה, הורמונים ועוד. דיכאון עלול להוביל לחרדות וכאשר הן מגיעות אזי המצב הופך להיות מורכב עוד יותר.

  טיפול בחרדות

  חרדות הן תגובות חירום טבעיות של הגוף על סכנה. הן מגיעות בעוצמות שונות והתופעות הנילוות הן רעד, סחרחורת, הזעות ועוד. ניתן למצוא סוגי חרדות עקב מצב אמיתי, לפעמים, תגובה מוגזמת של הגוף, עקב מחשבות, היווצרות פוביות, כאלו הנבנות בהדרגה וכדומה. כאשר יש חשש לבעיות מורכבות של דיכאון וחרדה יש צורך לאבחן אותם. האבחון חשוב מאחר ועל פיו נבחרות שיטות הטיפול אשר נמתחות על תקופות מוקצבות. השירות ניתן למטופל עצמו אבל גם בהתייחסות לבני משפחתו המלווים אותו.

  טיפול משולב לחרדה ודיכאון

  צוות "רוח ים – בית מאזן" שיקום בקהילה נמצא ליד חוף הים אשר יש לו השפעה ממתנת על האדם. משום כך, טיפולים רבים נעשים בקרבתו ו/או בסמוך אליו. מומלץ לקבל שירות ממומחי המוסד הנ"ל אשר ברשותם ניסיון עשיר המגיע מטיפולים מורכבים ומוצלחים באנשים עם רקע שונה. כל מטופל יזכה להתייחסות אישית. 

  טיפול בחרדה ודיכאון בשיטות שונות

  טיפול בדיכאון וחרדה ברוח ים – בית מאזן

  טיפול בדיכאון וחרדה נועד לפתור בעיות אלו אצל כל מטופל בכל גיל. שתי התופעות הללו הן בין הנפוצות בקרב באוכלוסיה. הם נובעות עקב משברים מטראומות קשות מהעבר וההווה. הטיפול הינו משולב וכולל מספר דרכים שניתן לשלב ביניהן. צוות "רוח ים – בית מאזן" מספק שירותי לנפגעי נפש וכדאי לשכור אותם.

  טיפול בדיכאון וחרדה – על ידי צוות מנוסה

  טיפול בדיכאון וחרדה נעשה בתהליך ממושך שתחילתו באבחון מקצועי וקפדני. האבחון נועד לשים את האצבע על הבעיות הקיימות אצל כל אחד על מנת להתאים לו את הטיפול הספציפי לו הוא זקוק. את האבחון כמו גם התכנית המותווית מכין הפסיכיאטר המקבל את התיק לידיו. לידו קיים צוות מסייע הכולל אחיות, עובדים סוציאליים, מטפלים אלטרנטיביים, מלווים ומטפלים אחרים. כל אחד יקבל משימות התפורות לכישוריו ויחד הם ישאפו לפתור בעיות ולהצעיד את הריפוי קדימה. לפסיכיאטר מתווה התוכנית קיימות מספר אפשרויות: טיפול פסיאטרי הנעשה על ידו, טיפול פסיכו סוציאלי, תרופתי ורגשי הוליסטי. ניתן, כמובן לשלב בין סוגי הטיפולים הללו כאשר כל אחד משפיע מעט אחרת. המטרה המוצהרת היא לאפשר למטופל למצוא את הכוחות הפנימיים הטמונים בו כדי התגבר על בעיותיו.

  דיכאון וחרדה

  דיכאון נוצר עקב פטירת איש יקר, מצב כלכלי קשה, מערכות יחסים הרוסות במשפחה או מורכבות בעבודה ועוד. התסמינים למצב הם רגשיים וגופניים ומתבטאים בעצבות, דכדוך, אי שקט, תסכול, חוסר עניין מפעילות אהובה מהעבר, חוסר הנאה מהחיים, הפרעות שינה ותיאבון, רגזנות מוגזמת, קשיי ריכוז, עייפות, מחשבות על מוות, חוסר רצון לקבל החלטות ועוד. חרדות  הן תגובות חירום טבעיות של הגוף על סכנה. הן מגיעות בעוצמות שונות והתופעות הנילוות הן רעד, סחרחורת, הזעות ועוד. ניתן למצוא סוגי חרדות שאותן יש לאבחן.

  טיפול מקצועי

  טיפול מקצועי תקבלו מצוות "רוח ים – בית מאזן" שיפעל להחזרת הסובל לשגרה במהירות האפשרית. ברשות המקום תשתית מקצועית הכוללת, בין היתר, בעלי מקצוע מומחים. הם בעלי ידע רב וניסיון עשיר ומצטבר שנרכש מטיפולים מורכבים ומוצלחים. מומלץ להגיע לייעוץ, לאבחון ולקבלת שירות מהטובים ביותר.

  טיפול בדיכאון וחרדה ברוח ים - בית מאזן

  למען השקט הנפשי שלכם

  השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


   מטופלים ממליצים

   הילה

   הגעתי למצב שלא ידעתי למי לפנות , מצאתי את רוח ים בחיפוש באינטרנט , עזרו לי מאוד, יחס אישי וליווי מקצועי

   אלעד

   פניתי אליהם ועזרו לי מאוד, תודה רבה לרוח ים

   אלמוג

   הגעתי לבית רוח ים במצב נפשי לא פשוט, הצוות קיבל אותי בידיים פתוחות והתאים לי טיפול שעזר לי תוך חודש לעמוד חזרה על הרגליים. רציתי להגיד תודה רבה!!

   מידע נוסף בנושא

   דיכאון וחרדה טיפול

   הקשר בין דיכאון וחרדה הוא לא מקרי, שניהם יכולים להתפתח אחד בעקבות השני ובכל מצב הם מצריכים טיפול בדיכאון וחרדה. אדם שחווה את שתי ההפרעות, יחווה תסמינים שונים שיגרמו לו להרגיש שונה ביחס להתנהגות של הסביבה. פתאום יהיו לו התפרצויות זעם, במקרים שבעבר הוא היה מגיב בנועם. הוא יהיה סגור יותר, עצוב, עם חוסר מוטיבציה וחשק לצאת מהבית, והתחושה הכללית היא בדידות ורצון להיות לבד. אנשים שחווים חרדה ודיכאון יכולים להרגיש את התסמינים מיד אחרי אירוע טראומטי שהם חוו או כמה שנים לאחר מכן. האירועים הטראומטיים האלו יכולים להיות בכמה רמות, כל אדם מפרש, מרגיש אליהם דברים שונים ומגיב אחרת. היום קיימות מסגרות שונות שעוזרות לאנשים שסובלים מההפרעות להתמודד איתן, בעזרת כלים, תמיכה והכוונה מלאה ומקצועית. רוח ים בית מאזן מתאימים בדיוק לאנשים שזקוקים לאבחן ההפרעות, ייעוץ וכלים כדי להתמודד עם חרדה ודיכאון.

   המאפיינים שמצריכים טיפול בדיכאון וחרדה

   איך מתפתחות הפרעות של דיכאון וחרדה באדם? בעיקר בעקבות חשיפה לטראומה אחת או שתיים לאורך חייהם. הטראומות יכולות להיות כל דבר שהאדם מפרש כסכנה, כפחד, איום או חשש. למשל: תאונות דרכים, פיגוע, הטרדה מינית, אלימות, תקיפה ברחוב, נפילה, כניסה למקומות חשוכים, פחד מהתפרצות של מחלות, ניקיון יתר ועוד. ההפרעות יכולות להתפרץ אצל כל אדם וברמות שונות, למשל – חוסר רצון לצאת מהבית מהפחד שיש סיכוי שהטראומה תקרה שוב, לבין לקיחת אשמה – האדם מאשים את עצמו שבגללו זה קרה וכי הוא צריך להיות קשוב הפעם ולשים לב יותר כדי שזה לא יקרה שוב. הפרעות כמו חרדה ודיכאון גדלות כמו כדור שלג, ובכדי שיהיה אפשר למנוע את ההתפשטות שלהן, צריך לבדוק לגבי טיפול בדיכאון וחרדה עוד היום.

   דיכאון וחרדה – השפעות פיזיולוגיות

   מלבד הסימנים הנפשיים שהאדם חש בזמן שהוא חוו את שתי ההפרעות, חרדה ודיכאון הוא עשוי גם להרגיש תופעות גופניות שונות שקשורות באותה הנשימה גם לבעיות הנפשיות. למשל: ירידה בתאבון ובמשקל, בעיות שינה, יקיצות באמצע הלילה, ירידה בחשק המיני ועוד. מומלץ כשמזהים הפרעות פיזיולוגיות ונפשיות לגשת לטיפול בדיכאון וחרדה.

   לסיכום, רוח ים בית מאזן דואגים ללוות אנשים שחוו משבר נפש ראשון או יותר מזה שנים רבות. הם מתאימים להם טיפול מותאם אישית, שמבוסס על אבחון מקצועי על ידי פסיכיאטר.

   טיפול בחרדות ודיכאון

   אנשים שסובלים מחרדה ודיכאון כחלק משגרת חייהם ולא פונים לטיפול בחרדה ובדיכאון, עשויים לפתח הפרעה הרבה יותר קלינית ועמוקה עם תסמינים הרבה יותר רחבים. בתחילה הם ירגישו שינוי בתגובות ובהתנהגות שלהם, כמו: התפרצויות זעם, עצבות קלה, תחושת אי שקט ובהמשך, ככל שהתופעות לא מטופלות, יכולים להתפתח תסמינים למשל, מחשבות אובדניות, שימוש בחומרים ממכרים, חוסר חשק לצאת מהמיטה או לפגוש חברים טובים ועוד. דיכאון וחרדה מגיעים לרוב ביחד, במינונים שונים, ויש סיבה להתפרצות שלהם והיא בעיקר קשורה למקרים וחוויות קשות שהם התמדדו איתם בחייהם. רוח ים בית מאזן מסייע לאנשים שמתמודדים עם חרדה ודיכאון בשלבים המוקדמים והמתקדמים. ויחד עם המטופלים הם בונים תכנית טיפולים מקיפה, מבצעים אבחון מלא ועוזרים להם להתגבר על התופעות צעד אחר צעד.

   הסיבות שבגינן צריך להגיע טיפול בחרדה ודיכאון

   המון אנשים מתמודדים עם חרדה ודיכאון לאורך חייהם. אם בעבודה, בחיים האישיים, במשפחה, בקריירה, בפרנסה, בזוגיות ועוד. ההפרעות הללו מלוות אותם ומתעצמות לאט לאט עד שהם ניגשים לטיפול בחרדה ודיכאון ומקבלים כלים להתמודדות. הסיבות שצריך להגיע לטיפול הן בעיקר החשיפה החוזרת לאירועים הטראומטיים שמעוררים בגופם, במוחם ובנפשם את החרדה והדיכאון שוב ושוב. למשל: תאונת דרכים, מלחמה, אלימות, פיגוע, צעקות חזקות, פחדים, חשש ממחלות וכדומה. כאשר הם נחשפים לאירועים דומים שהם חוו בעבר ופגעו בהם נפשית, הם ישחזרו אותם בלי תכנון מראש עד לפרט הכי קטן. ככל שהאירוע חוזר על עצמו כמה וכמה פעמים, כך החרדה והדיכאון מתעצמים. עד לרמת כאב.

   איך מתבצע התהליך הטיפולי?

   אחרי שהחלטתם לפנות לטיפול בחרדה ודיכאון במסגרת שתעזור לכם להתמודד ולהתגבר על המשבר הנפשי, חשוב שתדעו כמה פרטים על התנהלות הטיפול. בשלב הראשון, אתם מגיעים לרופא המטפל, הפסיכיאטר. הוא מתשאל אתכם ובודק אילו תסמינים אתם מרגישים וחווים מבחינה התנהגותית ונפשית. לאחר מכן הוא מאבחן את הרמה של ההפרעות, את יכולת ההתמודדות שלכם והרצון להשתנות ולשנות בעצמכם את הדרך שבה אתם מתנהגים בשלב הבא, הוא מתאים לכם תכנית טיפולית אישית ומקצועית.

   לסיכום, רוח ים בית מאזן מטפלים באנשים שסובלים מהפרעות כמו, חרדה ודיכאון במשך שנים, ויודעים לפי אבחנה מקצועית להתאים עבורכם את התוכנית הטיפולית, התרופתית והנפשית. בהתאם לצורך שלכם.

   נחיצותו של הטיפול הנפשי

   אצלינו ב"רוח ים" מאמינים ביכולתו של המטופל לצאת מהמשבר שפקד אותו, בעזרת המטפלים המסורים והמקצועיים שלנו, וניסיונם הרב. אנו יודעים כי המענה המקיף הניתן בתוך הקהילה, תומך בחזרה לשגרת חיים והחלמה. למדנו כי דיכאון וחרדה הן שתי הפרעות בריאות נפשיות נפוצות שיכולות להשפיע באופן משמעותי על איכות חייו של אדם. בעוד שאנשים רבים עשויים לחוות רמה מסוימת של חרדה או עצב מעת לעת, כאשר תחושות אלה נעשות מתמשכות ומתחילות להפריע לפעילויות היומיומיות, טיפול מקצועי עשוי להיות נחוץ.

   הגישות השונות הרווחות לטיפול בדיכאון וחרדה

   קיימות מספר גישות לטיפול בדיכאון וחרדה, והשיטה המתאימה ביותר תהיה תלויה בסימפטומים, בהיסטוריה של המטופל ובהעדפותיו. טיפול נפוץ לדיכאון וחרדה כאחד הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) שהוא פופולרי בימים אלה, ובעיקרו הינו טיפול בשיחות שהוכח כיעיל בטיפול במצבים אלו. CBT עוזר לאנשים לזהות ולשנות דפוסי חשיבה והתנהגויות שליליות התורמים לתסמינים שלהם. קיימים גם טיפול פסיכודינמי או טיפול בין אישי, העשויים גם הם להועיל עבור אנשים מסוימים. אפשרות נוספת לטיפול בדיכאון וחרדה היא טיפול תרופתי. תרופות נוגדות דיכאון וחרדה משמשות בדרך כלל כדי להקל על הסימפטומים. תרופות אלו פועלות על ידי שינוי רמות של נוירוטרנסמיטורים מסוימים במוח, מה שיכול לשפר את מצב הרוח ולהפחית חרדה. עם זאת, חשוב לציין שנטילת תרופות תהיה תמיד לפי הוראותיו של איש מקצוע רפואי, שכן יכולות להיות תופעות לוואי וסיכונים הקשורים לשימוש בהן.

   פעילות גופנית כמסייעת לטיפול

   בנוסף לטיפול ותרופות, ישנן מספר גישות נוספות שעשויות להועיל בטיפול בדיכאון וחרדה. פעילות גופנית הוכחה כדרך יעילה להפחתת הסימפטומים של שתי ההפרעות. מדיטציית מיינדפולנס וטכניקות הרפיה אחרות, כמו יוגה או נשימה עמוקה, יכולות גם כן להועיל בהפחתת מתח וחרדה. במקרים מסוימים, שילוב של טיפולים עשוי להיות היעיל ביותר. לדוגמה, אדם עשוי להפיק תועלת משילוב של טיפול ותרופות, או משילוב של טכניקות פעילות גופנית ורגיעה. חשוב לזכור כי פנייה לטיפול בדיכאון וחרדה אינה סימן לחולשה, וכי ישנה עזרה. עם גישת הטיפול הנכונה, אנשים רבים מסוגלים לנהל בהצלחה את הסימפטומים שלהם ולשפר את איכות חייהם. אם אתה או מישהו שאתה מכיר נאבק בדיכאון או בחרדה, פנו לאנשי המקצוע שלנו ב"רוח ים" בטלפון או באתר, לקבלת הדרכה ותמיכה.

   קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים
   ×

   שיחת ווטסאפ

   דילוג לתוכן