צור קשר

אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


  טיפול בטראומות

  טיפול ממוקד טראומה 

  טיפול ממוקד טראומה נועד לסייע לנפגעי טראומות נפשיות היכולות להגיע עם טראומות גופניות או בלעדיהן. אלו עלולות להיווצר בעתות מלחמה ושלום ונזקיהן הן לטווח הקצר והארוך. תהליך הטיפול מתחיל באבחון הנעשה על ידי פסיכיאטר. המשכו בתוכנית טיפולית המותאמת למצבו הנפשי הסובל ממנה לחומרת בעיותיו ולצרכיו מצוות "רוח ים – בית מאזן" שיקום בקהילה ניתן לקבל ייעוץ והכוונה בנושא.

  טיפול ממוקד טראומה – להסרת בעיות מורכבות

  טיפול ממוקד טראומה עשוי לפתור בעיות רבות מיד לאחר שהיא מופיעה. יש צורך לתת עדיפות לבעיות אלו ולהגיע לייעוץ מיד כאשר הן צצה. טראומות קשות פוגעות בתפקוד היום יומי ומשבשות קשות את חיי הסובל מהן, כמו גם, את חיי בני משפחתו. הטראומות יוצרות חרדות גורמות לדיכאון ומסימניה הקשים הם אי שקט נפשי, חששות בסיטואציות שונות, דכדוך, הימנעות מביצוע פעולות מסוימות שחלקן היו אהובות בעבר ועוד. הטיפול יסייע למנוע בריחה ממצבים, תקיפה בנסיבות מסוימות, קיפאון באחרות ועוד. כל אלו הן תגובות המאפיינות מצבים אלו. ניתן למצוא מספר גישות טיפוליות ובין היתר: טיפול פסיכיאטרי, פסיכו סוציולוגי ותרופתי. השיטה היא לאפשר למטופל להתמודד עם הטראומות על ידי הצפתן בעקביות ועל ידי כך להרגילו אליהן עד כדי הגעה למצב שהוא מתגבר עליהן וחדל להתייחס אליהן כבעבר. כך בעזרת כוחות נפשיים פנימיים הוא יתגבר על המשבר.

  צוות מיומן

  צוות הטיפול כולל את הפסיכיאטר אשר מטפל אישית ומפקח על פעילות הצוות. בנוסף, אחיות, עובדים סוציאליים, מדריכים ומלווים. כל אחד פועל בדרכו ותורם מיכולותיו למאמץ הקבוצתי. ניתן לקבל טיפולים יומיים על ידי הגעה לקליניקה. במקרים חמורים ניתן לגור בהוסטל מתאים ולקבל שם טיפולים אינטנסיביים יותר. הוסטל המצוי בקרבה לים נהנה מאווירה מרגיעה ונינוחה יותר. הצוות יכול להיעזר, במידת האפשר, בבני משפחה לתמיכה רגשית ועוד.

  חברה מקצועית

  צוות "רוח ים – בית מאזן" שיקום בקהילה הוא מקצועי בתחומו ומומלץ לפנות אליו לקבלת שירות. המומחים הינם בעלי ידע רב המגיע מלימודים, התמחויות והשתלמויות בנושא. הניסיון נצבר מטיפולים מורכבים ומוצלחים בנפגעי טראומות ובפגועי נפש אחרים. הצוות ישמח להעמיד את כישוריהם לכל נזקק  מתוך מטרה להחזירו לשגרת חיים מבורכת.

  טיפול ממוקד טראומה 

  טיפול בטראומה מורכבת 

  טיפול בטראומה מורכבת נדרש כאשר הסובל ממנה מפסיק לתפקד היטב ביום יום. היא כוללת, בין היתר, דיכאונות וחרדות אשר נוצרו עקב סיטואציות קשות מהעבר ו/או אחרות מהווה. כל טיפול מתחיל באבחון מדוקדק אשר נעשה על ידי פסיכיאטר מנוסה וממשיך בהכנת תכנית. כל תכנית תתאים בצורה ספציפית למצב המטופל, לסיטואציה בו הוא מצוי ולצרכיו. לצוות "רוח ים – בית מאזן" שיקום בקהילה ניסיון רב בטיפולים אלו וכדאי לפנות אליהם לייעוץ.

  טיפול בטראומה מורכבת – יומי או במסגרת שהייה בהוסטל

  טיפול בטראומה מורכבת יכול להיות על בסיס מפגשים הנעשים בקליניקה. במצבים אלו מגיע המטופל לפגישות הנקבעות על פי סדר מסוים. טיפול אחר הוא אינטנסיבי יותר ונעשה כאשר המטופל שוהה בהוסטל מתאים. הוא אינו מסוגל לגור בביתו, ולכן, הוא שוהה שם לתקופה קצובה ככל הנדרש. אלו מצבים מורכבים אשר מחייבים הקדשת זמן רב והתייחסות ייחודית. הוסטל הממוקם בקרבה לים יכול לסייע רבות בגלל שנוכחות הים משפיעה לטובה על המטופל. האווירה המרגיעה שלו מוסיפה נינוחות רבה גם לצוות המטפל. ניתן למצוא מסלולי טיפול שונים ביניהם: פסיכיאטרי, רגשי הוליסטי, פסיכו סוציאלי ותרופתי. כל אחד מגיע עם גישה מעט שונה. ניתן לשלב כמה מהם או את כולם. הרצון של הצוות המטפל הוא לסייע למטופל למצוא כוחות נפשיים פנימיים אשר יסייעו לו להתגבר על הטראומות ולצאת למשבר. כך הוא יוכל לחזור לחיים שגרתיים. 

  צוות רב תחומי

  צוות המוסד המטפל כולל פסיכיאטר אשר מטפל אישית וגם אחראי על כל צוות הטיפול. לצידו יש אחיות, עובדים סוציאליים, מטפלים אלטרנטיביים, מדריכים ומלווים שונים. כל אחד תורם תרומתו ומשפיע בדרכו. כאשר המטופל גר במקום הוא מקבל את כל השירותים המקיפים הנדרשים על פי צרכיו.

  שירות מקצועי

  השירות המקיף והמקצועי של צוות "רוח ים – בית מאזן" שיקום בקהילה מגיע ממקום של ידע וניסיון. המומחים רכשו את הידע מלימודים במוסדות מוכרים, מהשתלמויות והתמחויות לאורך השנים. הניסיון מגיע מטיפולים מורכבים ומוצלחים  בפגועי טראומות ונפש ממגזרי אוכלוסייה שונים. מומחי החברה ישמחו להעמיד את כל אלו ואת כישוריהם לכל נפגע חדש, או אחר המגיע לשיקום חוזר.

   

  טיפול בטראומה מורכבת 

   

  טיפול בטראומה נפשית 

  טיפול בטראומה נפשית נערך על ידי פסיכיאטר מנוסה לאחר אבחון מדוקדק. טראומה נפשית חמורה שאיננה מרפה לאורך זמן משבשת קשות את התפקוד השגרתי של הסובל ממנה ויש חשיבות רבה לטיפול בה. מטרת הטיפול הוא להחזיר את הנפגע למסלול חיים נורמאלי. ניתן למצוא מגוון גישות טיפול מתאימות. צוות "רוח ים – בית מאזן" שיקום בקהילה מתמחה במתן שירותים לנפגעי נפש וכדאי לקבל אצלם מידע מקיף וייעוץ.

  טיפול בטראומה נפשית – בקליניקה מקצועית

  טיפול בטראומה נפשית מקל רבות על הסובל ונערך על ידי צוות בין תחומי מיומן בראשות הפסיכיאטר הממונה על התיק. הוא מכין את תכנית הטיפול בהתאם למצבו של המטופל, לצרכיו וכדומה ואף מטפל אישית. לצידו ניתן למצוא אחיות, עובדים סוציאליים, מטפלים אלטרנטיביים, מדריכים ומלווים. כל אחד תורם תרומתו למאמץ הקבוצתי. המטרה היא לעורר אצל פגוע הנפש כוחות פנימיים אשר יסייעו לו להתגבר על הבעיות מהן הוא סובל. טראומה נפשית הינה משבר חמור מהעבר או ההווה שבו נפגע האדם עצמו או שהיה עד לפגיעה במי מיקיריו. ניתן למצוא סימפטומים הצצים מיד לאחר המקרה או כאלו המופיעים זמן רב לאחריהם. התסמינים הם חרדות, דיכאונות ועוד והסימנים להם הם עייפות, חוסר שקט נפשי, הזיות, חוסר הנאה מהחיים, חוסר רצון לבצע פעולות שונות ועוד. 

  גישות טיפול

   ניתן למצוא גישות טיפול מגוונות וביניהן טיפול פסיכיאטרי, פסיכו סוציולוגי, תרופתי ורגשי הוליסטי. כל טיפול משפיע בצורה אחרת אבל ניתן גם לשלב בין כולם או חלקם. פגועי נפש יכולים להגיע לפגישות יומיות או להתאשפז בהוסטל מתאים המספק שירות מקיף. כאן הטיפולים עשויים להיות יותר אינטנסיביים. בהוסטל המצוי בקרבה לים יש אווירה נינוחה יותר בגלל השפעתו המרגיעה של הים. הוא מיועד לכל מי שאינו יכול לגור בביתו מסיבות שונות.

  שירות מקצועי

  מצוות "רוח ים – בית מאזן" שיקום בקהילה ניתן לקבל שירות מקצועי עם יחס אישי ומומלץ לפנות אליהם. מומחי הצוות הינם בעלי השכלה נרחבת בתחום. היא נרכשה בלימודים, התמחויות, השתלמויות ועוד במוסדות מוכרים ומובילים. הצוות צבר ניסיון מצטבר ועשיר לאחר טיפולים מורכבים ומוצלחים במטופלים מגוונים לאורך השנים. הוא ישמח להעמידם לטובת כל נזקק.

  טיפול בטראומה נפשית 

   

  למען השקט הנפשי שלכם

  השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


   מטופלים ממליצים

   הילה

   הגעתי למצב שלא ידעתי למי לפנות , מצאתי את רוח ים בחיפוש באינטרנט , עזרו לי מאוד, יחס אישי וליווי מקצועי

   אלעד

   פניתי אליהם ועזרו לי מאוד, תודה רבה לרוח ים

   אלמוג

   הגעתי לבית רוח ים במצב נפשי לא פשוט, הצוות קיבל אותי בידיים פתוחות והתאים לי טיפול שעזר לי תוך חודש לעמוד חזרה על הרגליים. רציתי להגיד תודה רבה!!

   מידע נוסף בנושא

   טיפול נפשי בטראומה

   טראומה מורכבת יכולה להתפתח מחשיפה לאירועים טראומטיים שונים, שוב ושוב. למשל: אלימות גופנית או מינית מתמשכת, בייחוד כשמדובר ביחסים מיניים מצד מישהו שהוא בן משפחה. בנוסף, אפשר למצוא תגובה של טראומה מורכבת בקרב אדם שהיה בשבי, או נלחם במלחמה המון שנים. הטראומה יכול ללוות אותם שנים, לחלוש על תקופות שונות, להתפרץ בזמנים לא צפויים, ובעיקר כאשר יש חשיפה לאירועים דומים שמזכירים להם רגעים טראומטיים. לטראומה, כל שתהיה, יש השפעה על המשך החיים. אנשים שחווים הטרדה מינית ארוכה ומתמשכת, מאוד מתקשים לשמר מערכת יחסים קרובות שיש בהן אמון, אהבה וההדדיות. ועל כל אדם היא משפיעה אחרת. טיפול בטראומה מורכבת יכול לסייע לאותם אנשים שמתמודדים עמה, למצוא את הדרך לחשוב בצורה שונה ואף ללמוד על דרכי התנהגות אחרים. רוח ים בית מאזן מתאימים בדיוק למצב שבו אתם מרגישים צורך בטיפול בטראומה שחוויתם. הם ילוו אתכם מהרגע הראשון בו תחליטו לחשוף את סיפורכם, ועד לרגע שבו תרגישו הקלה.

   קשיים נפשיים שמובלים לטיפול בטראומה מורכבת

   המצבים המורכבים שמתמודדים איתם המון אנשים בשל הטראומה שחוו הם קשים. ויש להם השלכות גדולות על החיים, על מערכות היחסים שהם מקיימים, על הרצון להאמין ולסמוך על אדם אחר, לקבל תמיכה וכדומה. דרך כלל מי שחווה טראומה, הוא יפתח ציפיות רבות ולא הגיוניות מהאחר. במטרה לנסות למלא את החסכים הרגשיים שחסרים לו, ושהוא לא מצליח למלא כי הוא לא יודע איך. כך נוצרים מצבים בהם הוא נפגע ומתאכזב המון, ולא תמיד מבין למה. המעגל הקשה וההתמודדות יכולה להוביל אותו להסתגרות, לרצון לבודד את עצמו מאנשים אחרים, גם אם הם טובים עבורו. כדי שיהיה ניתן למזער את הקשיים או לפחות למצוא דרך אחרת שתהיה נכונה ומדויקת בשבילכם, מומלץ לפנות לטיפול בטראומה מורכבת ולקבל סיוע אישי ומקצועי.

   דומה בוחר בדומה

   אנשים שלא ניגשים לטיפול בטראומה מורכבת עשויים להימשך או להתקרב לכאלה שחוו טראומה מורכבת גם כן, ואף להקשר במערכת יחסים. עמם, מבלי לשים לב הם משחזרים את דפוסי ההתנהגות והיחסים עם הדמויות מהעבר וכך לסבול מהטראומה שוב ושוב.

   לסיכום, רוח ים בית מאזן עם וותק וניסיון רב בטיפול בטראומה מורכבת, ומציע שלל של טיפולים – מתרופתיים ועד לנפשיים, בסביבה רגועה, אינטימית ושלווה.

   טיפול בטראומה

   נשים, גברים וילדים חווים טראומה מידי יום בארץ ובעולם. היא יכולה לפגוש אותם בכל מקום, בדרכים, ברחוב, בתוך מערכות יחסים, בעבודה, בקריירה ולהופיע בפתאומיות, בלי שהם תכננו מראש. אם בתאונת דרכים, מלחמה שפרצה, הטרדה מינית, תקיפה ברחוב, אלימות, פציעה קשה, אובדן של אדם קרוב ועוד. החשיפה לאירועים הללו יכולים להיות מאוד מטלטלים עבור האדם. הוא יכול לצבור בתוכו כל כך הרבה רגשות, פחדים ולחצים, שעם הזמן מתפתחים להפרעות כמו, חרדה ודיכאון שמלווים אותו בכל התחומים בחייו. טיפול בטראומות בזמן סביר אחרי החשיפה, יכול למזער את ההתפתחות של ההפרעות ולסייע לאדם לחזור במהרה לשגרת חיים הרגילה. רוח ים בית מאזן מתעסקים בדיוק במצבים מהסוג הזה, בהם האדם זקוק לטיפול בטראומה או בחוויה קשה שהוא עבר, ומתאימים לו באמצעות לווי מקצועי, טיפול מותאם אישית למצבו.

   מה הם סוגי הטיפול בטראומות?

   כאשר מגיעים לטיפול בטראומות, לרוב מתכוונים לטפל במצבי לחץ ודחק נפשיים קשים או בהפרעה שנחשבת לפוסט טראומטית. סוגי הטיפולים משתנים בין אדם ואדם ולפי סוגי הטראומות איתן הוא מתמודד, כמות החשיפה לטראומה, איך היא השפיעה על ההתנהגות, על המצב הרגשי ועוד. כדי שיהיה אפשר להתאים את הטיפול המתאים, צריך למצוא סימפטומים שונים, לאבחן אותם ולאחר מכן, לבדוק את סוג הטיפול המתאים. למשל: טיפול פסיכולוגי יכול לסייע בשינוי דפוסי החשיבה, טיפול תרופתי יכול להרגיע את החרדה והדיכאון, טיפול ב-CBT מסייע בתהליך ההתנהגותי, ועוזר לאדם לבחון דרכים נוספים של התנהגות שהיא חיובית עבורו ועבור הסביבה שלו.

   החיים שאחרי הטראומה

   איך יראו חייכם אחרי שתסיימו את הטיפול בטראומות שחוויתם? הרבה אנשים שעוברים את התהליך הטיפולי, חוזרים לשגרה ומצליחים לחיות חיים רגילים לחלוטין. הזיכרונות הטראומטיים והמראות, קיבלו זווית אחרת ופתאום אפשר לראות את החיים בצורה יותר חיובית, נעימה, טובה ואוהבת. הם מצליחים לפתח מערכות יחסים, להצליח בקריירה, לפגוש חברים, לשמוח, לאכול בריא ואף להתאמן.

   לסיכום, רוח ים בית מאזן עם הידע, הניסיון והצוות המקצועי מלווים אנשים שחוו טראומות שונות לאורך חייהם ועוזרים להם, באמצעות טיפולים שונים, לחזור לשגרה ולהשיב הלם את חייהם הטובים חזרה.

   טראומה נפשית

   אין כמעט איש או אישה בישראל שלא חוו טראומה. אם בשלבי הילדות או בשלבים הבוגרים יותר. לפעמים הטראומה קורית שוב ושוב על ידי אדם קרוב, על ידי מפגש עם סיטואציות שונות, וההתמודדות היא קשה, ומלווה עם המון כאב, רגשות מעורבים ולחץ. לחץ נפשי גדול שגורם לבלבול, למצב תפקודי נמוך, הן מבחינה גופנית, חברתית, בין אישית וקוגניטיבית. ההשפעות של הטראומה על חייהם של הנפגעים ממנה, היא מורכבת ולא פשוטה, ויש בנינו אנשים שחיים יחד עם פוסט טראומה ומתקשים להמשיך בשגרת חייהם הרגילה. טיפול בטראומה נפשית יכול לסייע להם למצוא את הדרך הנכונה עבורם, לחיות במציאות הנוכחית ולא בזיכרונות העבר, לשנות דפוסי חשיבה, למתן רגשות ותחושות ולהפעיל אצלם מנגנון חדש, בריא וטוב. רוח ים בית מאזן מסייעים לכל אדם בעת משבר נפשי, ומתאימים עבורו טיפול לפי צרכיו שעוזר לו להתמודד ולנהל את המשבר עד לכדי תוצאות.

   הסימנים שבגינן צריך לגשת לטיפול בטראומה נפשית

   טראומה מגיעה בכל כך הרבה צורות, ואצל כל אדם תראו התנהגויות, מחשבות ודרכי חשיבה אחרים. סוגי המקרים שיכולים לעורר טראומה, אובדן של אדם קרוב, תאונת דרכים, שוד, שריפה, אלימות, תקיפה ברחוב, הטרדה מינית, מלחמה ועוד. הסימנים של אלו שחוו טראומה יכולים להיות גם נפשיים כמו, לחץ, תסכול, כעס, עצבות, בדידות, כאב, דיכאון וחרדה. אך גם סימנים גופניים יכולים להתפתח, למשל: דפיקות לב מואצות, כאבי שרירים ומפרקים, בעיות שינה, אכילה רגשית וכדומה. אנשים שחווים אירועים טראומטיים בחיים מתמודדים עם המראות והזיכרונות שוב ושוב, וכדי לעצור את הגלגל ולבחור לחיות את החיים אחרת, צריך להתחיל טיפול בטראומה נפשית.

    

   הטיפולים האפשריים

   היום, כדי להירפא מטראומה ופוסט טראומה צריך להתחיל טיפול בטראומה נפשית. יש היום מגוון רחב של טיפולים שניתן להשתמש בהם, והם כוללים טיפולים תרופתיים, נפשיים, מחשבתיים ועוד. לכל אדם יש תכנית טיפולית מותאמת אישית, לפי צרכיו ורק כך הוא יוכל לטפל בתחושות, ברגשות ובכאבים שהוא חש בגופו.

   לסיכום, רוח ים בית מאזן בעלי ניסיון ומוניטין רב בביצוע טיפולים בגברים, נשים וילדים שחוו טראומה נפשית בחייהם. הם מאמינים שכל מטופל יכול להירפא, אם הוא רק יאמין ביכולתו לצאת מהמשבר ולהתאזן.

   כיצד מתחילים בתהליך טיפול בטראומות?

   טראומות הן הגדרה כללית לחוויות שנחרטו בנפש והשאירו בה חותם של מצוקה נפשית בלתי ניתנת לשליטה, ברמה החורגת מן הנורמה החברתית ומן הנורמה האישית של הנפגע. אמנם לא כל נפש תיפגע באותה המידה מכל חוויה, מידת הפגיעה הטראומתית שתיווצר בנפש תלויה בלא מעט גורמים, את חלקם לא ניתן לזהות באופן גורף, ובכל מקרה- בעולם מורכב כזה שלנו יש צורך במתן כלים לכל אחד לזיהוי נפגעי טראומה בסביבתו הקרובה, כולל הוא עצמו כל עוד יהיה מסוגל לכך. חשוב לדעת שככל שטיפול בטראומות יינתן קרוב למועד הפגיעה הוא יהיה קצר וקל בהרבה, וסיכויי ההחלמה שהוא נושא הם גבוהים הרבה יותר. אז איך מזהים את נפגע הטראומה ואיך יודעים להפנות אותו למקום הנכון? קבוצת רוח ים המפעילה שורה של מרפאות ומרכזי טיפול פסיכיאטריים בקנה מידה מקצועי עולמי נותנת בהם סימנים.

   איך מזהים נפגע טראומה?

   באופן כללי נפגע טראומה הוא אדם שמצבו המנטלי והנפשי נפגע כתוצאה מהמפגש החזיתי עם האירוע הטראומתי, אולם מימדי הפגיעה לא תמיד ניתנים להערכה מדויקת. חשוב לשים לב קודם כל לכל אדם בסביבה שידוע כי עבר חוויה בעלת סיכון, כמו אירוע בטחוני כזה או אחר, סכנות חיים שונות ודומיהם, ולעקוב אחר התנהגותו היומיומית. חריגה מהרגלי חייו הבסיסיים כמו הרגלים חברתיים, הרגלי אכילה, שינה, סגירות ופתיחות ועוד, אשר מתקיימת לאורך יותר ממספר ימים היא נורה אדומה. חשוב לדעת שגם חריגה חיובית לכאורה כמו אכילה רבה יותר או ערנות גבוהה יותר מסמנים גם הם נקודה למעקב. אולם היות ולא תמיד אנו מודעים לחוויות טראומטיות שעוברות על יקירנו, כמו טראומות מיניות ועוד אחרות במרחבים האישיים, יש לבדוק חריגות משמעותיות בהתנהגות גם במידה ולא ידוע על טראומה מוגדרת.

   פנייה לגורמי טיפול בטראומות

   בכל התלבטות או חשש, חשוב שיהיה לכם לאן לפנות ועם מי להתייעץ. מוקדי ייעוץ אנונימיים שונים עלולים להיות בלתי מקצועיים ולהטעות אתכם ברמה בלתי הפיכה. לכן יש לבחור בגורמי ייעוץ רשמיים המופעלים על ידי משרד הבריאות, מרכזי רפואה רשמיים וקופות החולים.

   יש לכם חשש? אל תימנעו מלברר אותו. רוח ים זמינים עבורכם עם כל הלב והמקצועיות.

   קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים
   ×

   שיחת ווטסאפ

   דילוג לתוכן