צור קשר

אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


  טיפול בפוסט טראומה

  טיפול בPTSD

  טיפול בPTSD שמשמעותו הוא הפרעה פוסט טראומטית נעשה על פי אבחון מקצועית של פסיכיאטר מנוסה. פוסט טראומה תוקפת אנשים בעקבות אירוע הקשור בסכנת מוות או פציעה של הנפגע או של אנשים קרובים לו ועוד. הטיפולים הינם מורכבים ויכולים להיות במסלולים משולבים. צוות מטפלים מיומן בפיקוח פסיכיאטר מטפל בכל נפגע ומנסה להביא להחלמתו המלאה. בצוות "רוח ים – בית מאזן" ניתן למצוא מומחים לנושא וכדאי לפנות אליהם.

  טיפול בPTSD – מקיף ומקצועי

  טיפול בPTSD נדרש במקרים בהם הנפגע חווה דיכאון וחרדות עקב אירועים שונים שחלקם מהעבר. למרבית האנשים הטראומות אינן חוזרות אבל כ20%  מהאוכלוסייה תסבול מבעיות אלו. הפגיעות הן בדרגות שונות ועל פי האבחון תוכן תכנית טיפול. התסמינים הינם מגוונים ובין היתר: סיוטים, חוויה מחדש של האירוע הקשה על ידי פלאשבקים, קשיי ריכוז, עצבנות, מתיחות, בעיות שינה, אובדן עניין והנאה מפעילות ועוד. ניתן לטפל במגוון דרכים ובעיקר בטיפול פסיכיאטרי, קוגניטיבי התנהגותי, פסיכו סוציולוגי, רגשי הוליסטי וכדומה. טיפול תרופתי ניתן רק לתסמינים וההפרעות הנלוות אליה כמו דיכאון וחרדה. ניתן, כמובן, לשלב בין מסלולי טיפול אלו לקבלת תוצאות מיטביות. הרצון הוא לבטל את ההתניה שבין הזיכרון של האירוע לחרדה שהוא מעורר וכרוך בחשיפה לאירוע הטראומטי. הרצון הוא לסייע לנפגע לגייס כוחות פנימיים המצויים בו להתגברות על המשבר. הצוות נעזר בבני משפחה ובנציגי קהילה לתמיכה נפשית ולוגיסטית.

  צוות רב תחומי

  הצוות כולל, כמובן, את הפסיכיאטר המכין את התוכנית, מטפל אישית ומנחה את עובדיו. בנוסף אליו, ניתן למצוא אחיות, עובדים סוציאליים, מטפלים אלטרנטיביים, מדריכים ומלווים שונים. כל אחד ישפיע בתחומו ויתרום למאמץ הבין צוותי. נפגעים בדרגות מורכבות אשר אינם יכולים לגור בביתם יקבלו מקום לינה בהוסטל המספק שירותים מקיפים. הוסטל בקרבה לים משפיע לטובה על נפש המטופלים.

  שירות מקצועי

  מומלץ לקבל שירות מצוות "רוח ים – בית מאזן" הכוללים מומחים אשר למדו את המקצוע במוסדות מובילים. הם השתלמו והתמחו רבות בתחום ורכשו ניסיון מצטבר ועשיר המגיע מטיפולים מורכבים ומוצלחים בנפגעי פוסט טראומה.  הם יכולים לתרום מכישוריהם לכל נפגע כדי להחזירו לשגרת חיים מבורכת.

  טיפול בפוסט טראומה emdr 

  טיפול בפוסט טראומה emdr 

  טיפול בפוסט טראומה emdr נועד לסיטואציות מורכבות בהן חווה הנפגע אירוע כואב מהעבר או ההווה. הדבר יכול להיות טראומה של פגיעה פיזית או נפשית בו או באדם היקר לו. פגיעות אלו, ואחרות דומות, עלולות לייצור תסמונת דחק פוסט טראומטית (PTSD)  אשר עלולה לשבש קשות את החיים ולהפריע לתפקוד היום יומי. תהליך הריפוי מתחיל באבחון של פסיכיאטר מנוסה וממשיך בהכנת תכנית טיפול המותאמת לכל אחד ספציפית. צוות "רוח ים – בית מאזן" שיקום בקהילה מתמחה בנושא וכדאי לקבל ממנו מידע ויעוץ מקיף.

  טיפול בפוסט טראומה emdr – על ידי מומחים

  טיפול בפוסט טראומה emdr יכול לסייע במקרים בהם אירוע קשה מהעבר אינו נעלם וגורם לחרדות, דיכאונות ובעיות נפשיות אחרות. התסמינים המתגלים הם דכדוך, חוסר שקט נפשי, פחד בנסיבות מסוימות, הימנעות מביצוע פעולות מסוימות שחלקן אף היו אהובות בעבר ועוד. הוא נועד למנוע/למזער תגובות של בריחה, תקיפה, קיפאון ואחרות המאפיינות מצבים כאלו. מהות הטיפול הינו רגשי קוגניטיבי כאשר הרצון הוא לפתח מנגנוני הגנה מועילים לחוויות העבר. הטיפול נעשה באמצעות גירוי שני אזורים במוח. האחד הוא האונה הימנית האחראית על החלק הרגשי, והשני הוא האונה השמאלית האחראית על הצד הקוגניטיבי. הגירויים נעשים באמצעות תנועות עיניים, צלילים, מגע וכדומה. תנועות עיניים מהוות חלק חיוני בטיפול והתורה מבוססת במידה רבה עליהן. הן מגורות מאוד במהלך EMDR ומהוות מנגנון טבעי המזרז את הטיפול לאחר הטראומה הנפשית.

  טיפולים מורכבים

  טיפולים לאחר פוסט טראומה נחשבים למורכבים וממושכים. ניתן לקיים סדרת פגישות הנקבעות על פי לוח זמנים מסודר ובמסגרתן מגיע הלקוח לקליניקה. פגועי נפש קשים יכולים, לחילופין, לגור בהוסטל מותאם ושם לקבל טיפולים אינטנסיביים יותר. הוסטל הממוקם בקרבה לים נחשב לנוח יותר בזכות ההשפעה המרגיעה שלו.

  חברה מקצועית

  בצוות "רוח ים – בית מאזן" שיקום בקהילה עובדים מומחים אשר רכשו הכשרתם במוסדות לימוד מובילים. הם השתלמו והתמחו בהם במרוצת השנים. הניסיון שלהם הצטבר עקב טיפולים מורכבים ומוצלחים בנפגעי טראומות ונפש שהגיעו בנסיבות שונות. הם יטפלו בכל נזקק באופן אישי.

  טיפול בהלומי קרב 

  למען השקט הנפשי שלכם

  השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


   מטופלים ממליצים

   הילה

   הגעתי למצב שלא ידעתי למי לפנות , מצאתי את רוח ים בחיפוש באינטרנט , עזרו לי מאוד, יחס אישי וליווי מקצועי

   אלעד

   פניתי אליהם ועזרו לי מאוד, תודה רבה לרוח ים

   אלמוג

   הגעתי לבית רוח ים במצב נפשי לא פשוט, הצוות קיבל אותי בידיים פתוחות והתאים לי טיפול שעזר לי תוך חודש לעמוד חזרה על הרגליים. רציתי להגיד תודה רבה!!

   מידע נוסף בנושא

   טיפול בפוסט טראומה מורכבת

   הצעד הראשון בהגעה לטיפול בפוסט טראומה הוא לא קל. אנשים שחוו אירועים או מקרים טראומטיים בחייהם ומגיעים לטיפול, בעצם מחליטים להתמודד עם המראות והזיכרונות מחדש, מציפים אותם ומרגישים אותם פיזית. כמו כאב שמפלח את השרירים, כאב שאי אפשר כל כך להסביר אותו במילים, אבל הוא בהחלט לא פשוט. בנוסף, נפגעי נפש רבים מאוד מתקשים לפתח אמון וקרבה עם אדם או מטפל זר. בעיקר כי יש בתוכם קול פנימי שאומר להם, שאף אחד לא מבין אותם וכי רק הם יודעים בדיוק מה הם עברו. אך מה שהם לא באמת יודעים, שגם הם עצמם לא מבינים מה הם חוו, ופנייה לגורם מקצועי יכולה לעזור להם לפענח את המקרה, לסייע להם לבחון למה הם מגיבים, מתנהגים, מרגישים וחווים את מה שהם חווים. מדובר בתהליך לא פשוט וארוך, אך בהחלט משתלם להמשך החיים. רוח ים בית מאזן מלווים גברים ונשים כאחד, שחוו משברים טראומטיים חריפים בחייהם ומסייעים להם למצוא את הטיפול המתאים, תוך לווי מקצועי, אישי ונעים.

   הסיבות שבגינן צריך להתחיל טיפול בפוסט טראומה

   ההפרעה הפוסט טראומטית מגיעה בצורות שונות וההשפעה שלה יכולה להיות על מרכיבים רבים. למשל: הפרעה בין אישית, שמתבטאת בעיקרה על מערכות היחסים שהם מפתחים עם חברים, משפחה, עמיתים לעבודה ועוד. הם אינם מצליחים לפתח מערכת יחסים טובה ובריאה, ולאורך זמן. בנוסף, הם מתקשים להסתגל במסגרת העבודה ומפתחים קשיים בהסתגלות ובהתפתחות האישית והתעסוקתית. הם מרגישים שונים ולא מצליחים להשתלב כמו שרבים אחרים מסוגלים. לכן טיפול בפוסט טראומה יכול להיות מאוד מתאים בשלב הזה. שכן, אלו הן סיבות שמצריכות טיפול מעמיק ומקיף כדי לחזור לחיי שגרה טובים ואיכותיים יותר.

   איך נראים שלבי הטיפול?

   טיפול בפוסט טראומה יכול לכלול את הדברים הבאים: השלב הראשון יתקיים אבחון ותשאול מלא, המטופל יצטרך לענות על שאלות מקיפות וכן גם משפחתו, כדי לוודא מה הם התסמינים המדויקים שמאפיינים את ההפרעה שלו. תוך כדי השלב הראשון, המטופל צובר אמון במטפל, ומתחיל לשתף אותו בפרטים אישיים שהוא זוכר מהמקרה. השלב האחרון, הוא שלב התאמת הטיפול, בניית תכנית ויציאה לדרך.

   לסיכום, רוח ים בית מאזן מלווים בשנים האחרונות נשים וגברים שמתמודדים עם משברים נפשיים שונים המחייבים ניתוק מחייהם, ומתאימים להם טיפול חדשני ומותאם אישית שיוכל לסייע להם עם ההתמודדויות היומיומיות.

   טיפול תרופתי בפוסט טראומה

   פוסט טראומה יכולה להתפתח אצל כל אדם, והיא קורית כאשר הוא חווה אירוע או מקרה שקשור לאובדן, מלחמה, פיגוע, פציעה, אלימות, הטרדה מינית וכדומה. חשיפה לאירועים טראומטיים יכולים לפתח כל מיני הפרעות נפשיות שונות שכוללות, חרדה, דיכאון, מחשבות אובדניות, עצב, הסתגרות ורצון להיות לבד. הזיכרונות כל כך קשים מנשוא, שלפעמים אנחנו מרגישים שרק אנחנו מסוגלים להבין את עצמנו. הסביבה לא מצליחה, לא יודעת איך זה מרגיש, מה אנחנו עוברים, מה מתחולל בתוך הראש. טיפול ב ptsd יכול לעזור מאוד לאנשים שסובלים מפוסט טראומה, ולסייע להם לייצר זיכרונות חדשים וטובים יותר מהאירוע עצמו, גם אם זה נראה לכם כבלתי אפשרי. רוח ים בית מאזן מציעים סוגים שונים של טיפולים, כשאחד מהם הוא טיפול בפוסט טראומה. הם דואגים להתאים לכם מטפל צמוד, להכין עבורכם תכנית עבודה מסודרת ולעטוף אתכם הכלים, ידע והמון חום ואהבה.

   התסמינים שמצריכים טיפול ב ptsd

   מלבד תסמיני הדיכאון והחרדה שנובעים מחשיפה לטראומה, יש תסמינים חשובים שצריך להכיר שהם אלו שעשויים להוביל לטיפול ב ptsd. אם אתם מרגישים שאתם לפעמים חווים פלאשבקים, מראות מתוך האירועים הטראומטיים שחוויתם, או סיוטים בלילות, במהלך הליכה ברחוב בפתאומיות, אתם נמנעים לצאת מהבית או להגיע למקומות המוניים שמזכירים לכם את האירוע, יש לכם מין עצבנות, תחושת מתח, והפרעות שינה שנמשכות לאורך זמן – אלו תסמינים שצריך לשים לב אליהם, ובמידה והם מתחילים להתגבר חשוב מאוד לפנות לטיפול.

   איך נכון לגשת להפרעה פוסט טראומטית?

   קודם כל חשוב להבין שיש לא מעט אנשים שמתמודדים עם מצבים דומים, שונים, אך דומים. אך ברגע שנצליח לראות שיש צורך בטיפול ב ptsd – זהו צעד אחד גדול מאוד. היום הטיפולים הם מאוד אפקטיביים ועוזרים לכם לעבוד על דרכי החשיבה וההתנהגות שלכם, לחדש את הזיכרונות שלכם באחרים, באופטימיים יותר, ללמוד איך לחיות בצורה חדשה ואחרת ממה שהכרתם. וזה אפשרי, הרבה אנשים הצליחו לצאת משם.

   לסיכום, רוח ים בית מאזן מובילים המון שנים מסגרת טיפולית ייחודית עבור אנשים שחווים משברים נפשיים שונים במהלך חייהם, ומסייעים להם באמצעות כלים, תכנים וטיפול נפשי ותרופתי להתגבר על המשבר ולחיות אחרת.

   קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים
   ×

   שיחת ווטסאפ

   דילוג לתוכן