צור קשר

אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


  תחלואה כפולה

  מהי תחלואה כפולה? מדובר במושג שמתאר אדם שאובחן בשתי הפרעות נפשיות, רגשיות ויותר. למשל: אדם שחווה דיכאון וחרדה, אך גם הפרעות אכילה או חווה הפרעה אובססיבית וגם התמכרויות לחומרים ממכרים. הפסיכיאטרים שמטפלים באנשים שסובלים מההפרעה, לעיתים מאוד מתקשים לאבחן אותה שכן, מדובר בתסמינים שונים שמתרחשים במקביל בנפש האדם. לכן התהליך כולל תשאול מקצועי, הכולל תשאול המטופל, הסביבה שלו והמשפחה הקרובה לו. ככל שאוספים יותר ויותר תסמינים, אך מצליחים לאבחן בדיוק וכך להתאים את הטיפול המתאים. רוח ים בית מאזן מבצעים אבחון מקצועי על ידי פסיכיאטר מוסמך, שדואג לבצע תשאול מלא וכולל ובהמשך להתאים לכם טיפול ריגשי ותרופתי מותאם אישי.

  הטיפול בתחלואה כפולה יתבצע במרכז סניטי מבית קבוצת רוח ים.

   

  מה כולל טיפול בתחלואה כפולה?

  טיפול בתחלואה כפולה מותאם אישית לכל מטופל ומטופל, לפי תסמיניו ומצבו. כאמור, השלב הראשון הוא אבחון מקיף, בוא הרופא המטפל מתמקד נקודתית בתסמינים ומדייק את הטיפול. לפי המעקב, התשאול והאבחון, יהיה ניתן להתאים טיפול תרופתי, רגשי וגם תמיכה ולווי יומיומי של איש מקצוע רלוונטי, ולהפנות, במידת הצורך לתמיכה נוספת וחיצונית שתעזור בתהליך הריפוי. למשל, הטיפול הרגשי מלווה על ידי פסיכולוג או אדם אחר שמתמחה בתחום בריאות הנפש והשילוב של הטיפול הרגשי והתרופתי יחד מאוד מועיל ומראה תוצאות מהירות בדרך כלל. בנוסף, רבים גם נוהגים לקבל טיפול ב-CBT שאחראי על המצב ההתנהגותי של המטופל, הוא עוזר לו לאתר דפוסי חשיבה והתנהגות שסיגל לעצמו, שהם מוטעים ומסייע לו לאמץ חדשים, טובים ובריאים יותר.

   

  אפשר לצאת מזה

  אנשים שסובלים מתחלואה כפולה, ומגיעים לטיפול מצליחים להתגבר על התסמינים ואף להמשיך בחייהם. אך צריך לזכור שכמו בכל תהליך, גם כאן יש צורך בזמן ועבודה קשה, בין אם לקבל מספר טיפולים במקביל שעלולים להסעיר לכם את הנפש ולטלטל את עולמכם, כך בדיוק אמור להרגיש טיפול רגשי. כשתצלחו אותו, אתם תרגישו הרבה יותר רגועים. הכניסה לתהליך טיפולי הוא חשוב לבריאות והדרך שלכם לחזור לחיים השגרתיים שלכם. אל תתייאשו, בסופו של דבר התוצאה מגיעה מהר ממה שדמיינתם.

  לסיכום, רוח ים בית מאזן עוסקים לאורך השנים בטיפול באנשים שמתמודדים עם משברים נפשיים כפולים ובקרב כלל האוכלוסייה. הם מאמינים כי הצלחה הטיפולית טמונה גם במטופל, בכוחות ובמשאבים שהוא ישקיע במסלול הטיפולי.

  למען השקט הנפשי שלכם

  השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


   מטופלים ממליצים

   הילה

   הגעתי למצב שלא ידעתי למי לפנות , מצאתי את רוח ים בחיפוש באינטרנט , עזרו לי מאוד, יחס אישי וליווי מקצועי

   אלעד

   פניתי אליהם ועזרו לי מאוד, תודה רבה לרוח ים

   אלמוג

   הגעתי לבית רוח ים במצב נפשי לא פשוט, הצוות קיבל אותי בידיים פתוחות והתאים לי טיפול שעזר לי תוך חודש לעמוד חזרה על הרגליים. רציתי להגיד תודה רבה!!

   מידע נוסף בנושא

   תחלואה כפולה פרטי

   אנשים רבים, בניהם נשים, גברים וילדים יכולים לסבול מהפרעה בשם: תחלואה כפולה. מדובר במצב בו האדם סובל משתי הפרעות נפשיות במקביל, כמו – התמכרות לסמים וחרדה או אכילה כפייתית ודיכאון. שני סוגי ההפרעות יכולות להגיע עם תסמינים שונים, וכדי שיהיה אפשר להתאים טיפול רלוונטי, צריך לבצע אבחון מקיף לכל הפרעה בנפרד, ולמצוא את הקשר בין שתיהן. היום ניתן לגשת לטיפול בהפרעה גם במוסדות הציבוריים ומוכרים על ידי המדינה, וגם במוסדות פרטיים. אם אתם מעוניינים בטיפול אישי, חם, רגיש ומכיל, ההמלצה היא לגשת לטיפול בתחלואה כפולה פרטי, וליהנות גם ממגוון טיפולים וגם מרחב אישי, מוגן, אמפתי ומקצועי, שיסייע לכם להגיע לתוצאה דומה ואף טובה יותר. רוח ים בית מאזן הוקם במיוחד לטיפול בהפרעות מהסוג הזה. הוא מתאים לכם את הטיפול הרלוונטי, לאחר אבחון מקצועי ומקיף, ודואג שתקבלו יחס ולווי חם, ואישי ללא פשרות.

   מה כלול בטיפול בתחלואה כפולה פרטי?

   התוכנית הטיפולית בתחלואה כפולה פרטי כוללת המון רבדים, הראשון הוא האבחון שנעשה על ידי איש מקצוע, כמו פסיכיאטר והשלב הבא הוא התהליך הטיפולי. במידה ומדובר בגמילה מחומרים ממכרים כגון, סמים ואלכוהול, יהיה צורך בטיפול שכולל גמילה. בין אם בתוך המסגרת הטיפולית או בבית. במידה והמטופל יחליט לעשות את התהליך בביתו, יהיו צורך להצמיד לו לווי של איש מקצוע או לדאוג שבן משפחה קרוב יהיה אחראי על כך שהוא עומד בטיפול שהותאם בשבילו. לאחר מכן, יהיה אפשר לטפל בהפרעה השנייה שהוא סובל ממנה, בתהליך טיפול נפשי. שהוא כולל לווי צמוד של פסיכולוג, שבונה עבורו תכנית טיפולית מסודרת הכוללת כלים להמשך עבודה גם בבית.

   אתם לא לבד

   במידה ואובחנתם בהפרעה מסוג תחלואה כפולה פרטי, אל דאגה. בעידן של המאה ה-21 יש כל כך הרבה סוגים של טיפולים ולהכל יש פתרון מעשי, רגשי ותרופתי שיכול לשרת כל אדם ואדם ולפי מצבו. גם אם נדמה לכם שזה לא אפשרי וכי הזמן שתשקיעו לא יהיה אפקטיבי, חשוב שתדעו שאנשים רבים עברו תהליך דומה והצליחו להמשיך בחייהם.

   לסיכום, רוח ים בית מאזן מאמינים בכל מטופל וביכולותיו להתגבר על המשברים הנפשיים שהוא מתמודד עמם. יחד עם הניסיון והידע המקצועי שהם צברו, הם מקנים להם כלים משמעותיים וטיפוליים שמסייעים להם לאורך כל המסע.

   תחלואה כפולה – במה מדובר?

   תחלואה כפולה מאופיינת כשתי הפרעות נפשיות שהאדם מתמודד איתם במקביל. אלו יכולות להיות הפרעה נפשית והפרעת התמכרות, למשל: הפרעת אכילה וחרדה או התמכרות לחומרים כמו סמים ואלכוהול, ודיכאון. ההתמודדות עם שתי ההפרעות במקביל, עשוי לגרום לאדם לנסיגה משמעותית בתפקוד היומיומי שלו, אם בעבודה, בבניית מערכות יחסים, בבניית קשרים חברתיים וכדומה. המתמודדים עם הפרעה כפולה, יכולים להיות אתגר עבור המסגרות הטיפוליות, שכן מאוד מורכב לאבחן כל הפרעה בנפרד ולהתאים לה טיפול. למשל, במידה ומדובר בהתמכרות לחומרים כמו סמים, כאן יש צורך לעבור תהליך גמילה ואחריו טיפול נפשי. התהליך יכול להאריך את הטיפול הכולל, ולכן יש חשוב מאוד לשקף את המצב מול המטופל, כדי שהוא לא יתייאש בדרך אל הריפוי. רוח ים בית מאזן מיועד לנשים וגברים שמתמודדים עם הפרעה כפולה וזקוקים לטיפול נפשי ותרופתי כדי להשתקם. הם מצמידים להם אנשי צוות מקצועיים, שעוזרים להם להתבונן לתוך המשבר ולצמוח ממנו.

   הקושי באבחון תחלואה כפולה

   מכיוון שמדובר בשתי הפרעות שונות, התמכרות ונפש, לרופאים הפסיכיאטריים יהיה מאוד קשה לאבחן אותם. הם צריכים לעשות תשאול מקיף, לבחון את התסמינים השונים שהאדם חווה, לברר עם המשפחה לגבי תסמינים נוספים ולהתאים תכנית טיפול בהתאם. גם בבניית תוכנית הטיפול יש קושי, שכן מדובר בטיפול ממוקד לכל הפרעה בנפרד וצריך להחליט באיזו הפרעה יחליטו לטפל קודם ומה יהיה השלב הבא. תחלואה כפולה מעוררת מחלוקות רבות במסגרות הטיפוליות השונות ולמרות זאת הרופאים מצליחים למצוא את הדרך לעזור להם ולמצוא את הטיפול המתאים עבורם.

    התסמינים הקריטיים שמצריכים טיפול

   המון אנשים שמתמודדים עם תסמיני תחלואה כפולה בחייהם ולא מטפלים בזמן, מגיעים למצב נפשי מאוד מורכב שגורם להם לאבד גם את התפקוד היומיומי, אך גם להוביל למצבים מסכני חיים כלפי עצמם וכלפי אחרים, כגון: שימוש באלימות, הזנחה עצמית קשה שמובילה למצב של בריאותי מעורער, שימוש בסמים, חשיפה למחלות וסיכוי למוות בשל שימוש בחומרים ממכרים לאורך זמן. לסיכום, רוח ים בית מאזן מסייע לאורך השנים לאנשים שמתמודדים עם כמה הפרעות נפשיות במקביל, ומלווים אותם משלב האבחון הראשוני ועד להתאמת הטיפול לכל הפרעה בנפרד.

   אשפוזית תחלואה כפולה

   אין היום כמעט אדם אחד שלא סובל מהפרעה נפשית אחת, בין אם זו: בעיית התמכרות קשה לסמים ולאלכוהול, אכילה רגשית או כפייתית, בעיות שינה ויקיצות, דיכאון, חרדה, עצבות ותסכול. אך מה קורה כשאדם אחד סובל משני הפרעות במקביל, נפשית וגופנית? בתחום הפסיכיאטריה ישנו מושג שנקרא תחלואה כפולה שמתאר מצב בו אדם נקלע למשבר נפשי ומתמודד עם שניים במקבל. הסיבה שהפרעה כפולה יכולה להתפתח היא בעיקר בעקבות טראומה או חוויה קשה שהאדם חווה בחייו, ההתמודדות איתה כל כך קשה, שהיא מתפתחת ומפתחת סוגים שונים של הפרעות שעשויות להוביל לקריסה נפשית. מי שחוו הפרעה מהסוג הזה, מאוד מתקשה להגיע לטיפול בבתי החולים הפסיכיאטריים, מהסיבה שיש שם עומסים רבים מאוד. הוא יעדיף להגיע לאשפוזית תחלואה כפולה מכיוון שהוא נחשב למקום אינטימי, שקט ורחב בו הוא יוכל גם לשתף את המקרה הפרטי והקשה שעבר וגם לקבל את הטיפול המתאים לו. רוח ים בית מאזן הוקם במטרה לסייע לאנשים שחווים הפרעה כפולה, ומציע צוות מקצועי ומיומן, מרחב נעים ובטוח לטיפול אישי, חם ומלא אמפתיה.

   מה תקבלו באשפוזית תחלואה כפולה?

   המודל של אשפוזית תחלואה כפולה שואף לתת מענה טיפולי רחב לכלל האוכלוסייה, ומצמיד למטופלים אנשי צוות מקצועיים הכוללים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, אחות מוסמכת, מטפלים אלטרנטיביים ומדרכים/מלוים בעלי ידע וניסיון. בנוסף, הם בונים לכם תכנית טיפול שכוללת פעילויות שונות כמו, כתיבה, אומנות, יצירה, טיולים על חוף הים או בטבע, ספורט ועוד.

   בוחרים את אזור הטיפול

   אחרי שהחלטתם לפנות לטיפול באשפוזית תחלואה כפולה, כעת אתם צריכים לבחור את המקום שיתאים לכם גם מבחינת התכנים וסוגי הטיפול שתקבלו, וגם מבחינת האזור. מומלץ לבחור מקום שיהיה קרוב לאזור המגורים שלכם, כך שאם תרצו שמישהו מהמשפחה יגיע או ילווה אתכם לאורך הדרך, זה נוח. מלבד זאת, זה מאפשר לכם תחושה יותר נוחה ונעימה, ולא מנתק אתכם טוטאלית מהבית שנמצא ממש קרוב. בחירת האזור מרגיעה את המטופלים, בעיקר כשמקום הטיפול קרוב לביתם. לסיכום, רוח ים בית מאזן מטפלים המון שנים במטופלים שסובלים ממשברים נפשיים ודואגים עבורם גם ליום שאחרי. מקבלת התוכנית הטיפולית ועד לתוצאה.

   טיפול בתחלואה כפולה

   מרגישים שרצות לכם המון מחשבות בראש וכל מה שאתם רוצים הוא שקט, רוגע ושלווה? הרבה אנשים שחווים את תחושת הלחץ והמחשבות הטורדניות, פונים לאמצעים ממכרים, כמו סמים ואלכוהול כדי להשתיק את המחשבות במהרה. אותם אנשים יכולים באותה נשימה גם לשקוע בדיכאון עמוק ולקבל התקפי חרדה, שכן השינוי אחרי השימוש בחומרים ממכרים הוא כל כך חד, שהזיכרון נהיה עמום וכל המחשבות או הזיכרונות שהיו שם לפני כן, נעלמו. לעיתים הם מנסים לשחזר אותם, אך ללא הצלחה ושוב, הם נכנסים ללחצים נוספים ולפעמים גם חווים התקפי חרדה. השילוב בשימוש בחומרים ממכרים והפרעה נפשית כמו, חרדה ודיכאון נקראים בתחום הפסיכיאטרי – תחלואה כפולה. היום ניתן להגיע לטיפול בתחלואה כפולה ללא כל בעיה, לפתור ולאזן את התחושות, הרגשות והמחשבות שלכם. רוח ים בית מאזן הוקם במיוחד עבור המצבים הללו, ומסייע למטופלים שסובלים מהפרעות שונות להגיע לאיזון על ידי התאמת תכנית טיפול אישית ומקצועית.

   תסמינים שמצריכים הגעה לטיפול בתחלואה כפולה

   איך תדעו שאתם חווים בוודאות את הפרעת תחלואה כפולה? כאמור, צריכים להתקיים שני סוגים של הפרעות במקביל, הן יכולות להיות מחשבתיות, התנהגותיות ורגשיות. למשל, התמכרות לאוכל וחרדה חברתית, בעיות שינה ומחשבות טורדניות, בדידות ודיכאון. אולם היום התחלואה הכפולה הנפוצה ביותר היא בהתמכרות לחומרים כמו סמים ואלכוהול. ולכן, התהליך בשלב הזה עשוי להיות ארוך מהרגיל, שכן הוא כולל גם תכנית גמילה ולאחר מכן גם טיפול נפשי ופסיכולוגי. אם אתם מרגישים שיש לכם שילוב של שתי הפרעות במקביל, מומלץ להתייעץ ולפנות לטיפול בתחלואה כפולה.

   איך תזהו שגם אתם חווים הפרעה כפולה?

   ניתן לזהות תחלואה כפולה כאשר אתם חווים או פוגשים אדם שיש לו קשיים רגשיים עמוקים, שמשפיעים עליו בתפקוד השגרתי. למשל, יכולה להיות פתאום ירידה חדשה במוטיבציה, אי רצון לראות אנשים, בני משפחה או את כולם ביחד, הופעה של מחשבות מיותרות, פרנויות וגדולות מהרגיל. בנוסף, אותו אדם יפסיק ללכת למקום העבודה, יתפטר, יעדיף להישאר בביתו ולא לצאת. טיפול בתחלואה כפולה יכול לעזור ולמצוא את הסוגייה שבגינה הכל התפתח, למנוע את המשך ההתפתחות ולהתקדם לעבר ריפוי מלא. לסיכום, רוח ים בית מאזן בעלי ידע וניסיון רב במתן טיפולים שונים לאנשים שחווים הפרעה כפולה, בכל הגילאים.

   קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים
   ×

   שיחת ווטסאפ

   דילוג לתוכן