צור קשר

אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


  חרדות ישנות וטיפולים חדשניים

  הבית המאזן של "רוח ים" הוקם במטרה להעניק למתמודדי הנפש את המענה הנדרש, אך שלא במסגרת בתי החולים, משום שלעיתים אשפוז פסיכיאטרי מהווה משבר וזאת בנוסף לבעיה עצמה, ובמקביל ישנה גם סטיגמה עצמית קשה, למטופל ולמשפחתו, ותחושות של בושה ואשמה. אלה עשויים להקשות על המטופל ואף לעכב את ההתקדמות הטיפולית. מהטיפולים הניתנים ישנו גם טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) שהוא בשימוש נרחב ונמצא יעיל להפרעות חרדה. זהו טיפול ממוקד מטרה ומבוסס ראיות המתמקד במשחק הגומלין בין המחשבות, הרגשות וההתנהגויות. טיפול בחרדה CBT עוזר לאנשים לזהות את דפוסי המחשבה התורמים לחרדה, ולפתח אסטרטגיות התמודדות עמן.

  המרכיבים השונים לטיפול בחרדה CBT

  CBT עבור חרדה כולל בדרך כלל מספר מרכיבים. הראשון מהם הוא פסיכו-חינוך, שבו המטפל מעביר מידע על החרדה והגורמים לה, וכן על עקרונות ה-CBT. המהלך עוזר לאדם להבין את מהות החרדה וכיצד ניתן לטפל בה ביעילות. המרכיב הבא הוא ארגון מחדש קוגניטיבי, שבו לומדים לזהות מחשבות ואמונות שליליות התורמות לחרדה, ולאתגר אותן בטכניקות מבוססות ראיות. למשל לפתח מחשבות חיוביות וריאליסטיות יותר, אשר בתורן עלולות להוביל להפחתת תסמיני החרדה. טיפול בחשיפה הוא מרכיב מרכזי נוסף וכולל חשיפה הדרגתית למצבים או לגירויים המעוררים את החרדה אך בסביבה מבוקרת ותומכת. מטרת הטיפול בחשיפה היא לעזור לאדם ללמוד שהוא יכול לסבול חרדה מבלי להזדקק להתנהגויות המעכבות והנמנעות. טכניקות הרפיה, כגון נשימה עמוקה והרפיית שרירים מתקדמת, יכולות לעזור לאנשים להתמודד עם תסמינים גופניים של חרדה, כגון דופק מהיר ומתח שרירים. וניתן גם ללמד מיומנויות פתרון בעיות ואסרטיביות גם ב-CBT לחרדה. מיומנויות אלו יכולות לעזור לאנשים להרגיש בטוחים יותר עם יותר שליטה בחייהם, ויכולות להפחית חרדה על ידי הגברת תחושת המסוגלות העצמית.

  משך טיפול קצר עם יעילות גבוהה

  טיפול בחרדה CBT הוא בדרך כלל טיפול קצר מועד, הנע בין 6 ל-20 מפגשים, בהתאם לחומרת הסימפטומים. מחקרים הראו בעקביות שזהו טיפול יעיל להפרעות חרדה, כולל הפרעת חרדה כללית, הפרעת פאניקה, הפרעת חרדה חברתית ופוביות ספציפיות. ואף נמצא יעיל כמו טיפול תרופתי בטיפול בחרדה, ובנוסף, אינו פולשני ואינו תרופתי וחף מתופעות לוואי. בחמישה מרכזים שונים אנו יכולים להעניק לכל מטופל את התוכנית המתאימה לו מתוך ראיית טובתו ושילובו בקהילה עד כמה שניתן. אם אתה זקוק לייעוץ בנושא זה נשמח שתפנה אלינו.

  למען השקט הנפשי שלכם

  השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


   מטופלים ממליצים

   הילה

   הגעתי למצב שלא ידעתי למי לפנות , מצאתי את רוח ים בחיפוש באינטרנט , עזרו לי מאוד, יחס אישי וליווי מקצועי

   אלעד

   פניתי אליהם ועזרו לי מאוד, תודה רבה לרוח ים

   אלמוג

   הגעתי לבית רוח ים במצב נפשי לא פשוט, הצוות קיבל אותי בידיים פתוחות והתאים לי טיפול שעזר לי תוך חודש לעמוד חזרה על הרגליים. רציתי להגיד תודה רבה!!
   קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים
   ×

   שיחת ווטסאפ

   דילוג לתוכן